Arbitrage
Scheidsrechters zijn voor HC Barendrecht en de hockeysport belangrijk. Elke wedstrijd die gespeeld wordt, hoort namelijk gefloten te worden door twee scheidsrechters die zich onafhankelijk kunnen opstellen en in het bezit zijn van een scheidsrechterskaart.
Iedere lid van 15 jaar of ouder is vanuit de KNHB verplicht zijn/haar scheidsrechters kaart te halen. HC Barendrecht organiseert daarom voor alle leden vanaf de O16 een scheidsrechterscursus. Ook ouders van jeugdleden zijn van harte welkom om hun kaart te halen. Zij fluiten dan wedstrijden van team van eigen kind, Mocht de ambitie groter zijn, dan kunnen zij, in overleg, ook bij andere wedstrijden worden ingedeeld.
De scheidsrechterscursus en het examen gaat middels e-learning. De cursus is niet moeilijk en vergt niet veel tijd. Vanuit de arbitragecommissie worden beginnende scheidsrechters begeleid.
De arbitragecommissie is verantwoordelijk voor het indelen en opleiden van alle scheidsrechters. Scheidsrechters die niet kunnen op het moment dat zij zijn ingepland, dienen zelf voor vervanging te zorgen.
Scheidsrechters met een plus
Voor scheidsrechters die zich verder willen ontwikkelen op het gebied van wedstrijden fluiten, heeft HCB een CS+ coördinator en leercoaches aangesteld die de praktijkbegeleiding en workshops voor hun rekening nemen. Wil je meer weten over deze opleidingsmogelijkheden, stuur een mail naar de arbitragecommissie.
Vragen over arbitrage mail naar: [email protected]